Przedszkole Samorządowe Nr 40 w Kielcach. Nie proś świata aby się zmienił, Ty zmień go pierwszy.

przedszkolakielce.pl
::.. Przedszkole Samorzadowe Nr 40
 Przedszkole Samorzadowe Nr 40
ul. M.J.Pilsudskiego 3
25-029 Kielce
tel. 41 332 82 10
fax. 41 332 82 11
Przedszkole Samorzadowe Nr 40

Przedszkole istnieje od 1987 roku. Funkcję dyrektora od początku pełni mgr Anna Pasternak, która jest inicjatorem wszystkich przedsięwzięć odbywających się w naszej placówce.

W Kielcach, na Osiedlu Świętokrzyskim otoczonym wianuszkiem prastarych, malowniczych gór, położone jest Przedszkole Samorządowe Nr 40. Okazały budynek usytuowany jest w pieczołowicie pielęgnowanym ogrodzie. Znajduje się w nim plac zabaw dla dzieci, który ostatnio został wzbogacony o nowoczesny sprzęt zgodny z wymaganiami unijnymi.

Okazały budynek usytuowany jest w pieczołowicie pielęgnowanym ogrodzie. Znajduje się w nim plac zabaw dla dzieci, który ostatnio został wzbogacony o nowoczesny sprzęt zgodny z wymaganiami unijnymi. Jednym z atutów naszego przedszkola jest baza. Wiele starań uczyniono by dwie sale gimnastyczne i osiem dydaktycznych wyposażono w nowoczesny sprzęt sportowy, audiowizualny, meble, pomoce dydaktyczne.

We wszystkich salach dydaktycznych wymienione zostały okna. Tradycyjne firanki zastąpiono kolorowymi roletkami. Sukcesywnie w miarę pozyskiwanych środków finansowych wyremontowano ciągi komunikacyjne. Podłogę pokrywa kolorowy tarket, co sprawia, że nasze przedszkole jest wesołe i przyjazne. Niektóre dzieci nie chcą z niego wychodzić; odebrane przez rodziców bawią się w suchym basenie i na zjeżdżalni, umieszczonych na holu przedszkola.

Urządzono salę komputerową, gdzie dzieci uczą się korzystać z komputerów, poszerzają swoje doświadczenia plastyczne. W tak sprzyjających warunkach bawią się, uczą i odpoczywają nasi wychowankowie, otoczeni serdeczną opieką nauczycieli i pracowników obsługi.

  << Przedszkole Samorządowe nr 42 im. Św. Mikołaja   Przedszkole Samorządowe nr 35 >>
 
Przedszkole Samorządowe Nr 40 Kielce. Przedszkole istnieje od 1987 roku. Mgr Anna Pasternak.
© Copyright przedszkolakielce.pl