Przedszkole Samorządowe Nr 40 w Kielcach. Nie proś świata aby się zmienił, Ty zmień go pierwszy.

::.. Przedszkole Samorzadowe Nr 40
 Przedszkole Samorzadowe Nr 40
ul. M.J.Pilsudskiego 3
Przedszkole Samorzadowe Nr 40

Przedszkole istnieje od 1987 roku. Funkcję dyrektora od początku pełni mgr Anna Pasternak, która jest inicjatorem wszystkich przedsięwzięć odbywających się w naszej placówce.

W Kielcach, na Osiedlu Świętokrzyskim otoczonym wianuszkiem prastarych, malowniczych gór, położone jest Przedszkole Samorządowe Nr 40. Okazały budynek usytuowany jest w pieczołowicie pielęgnowanym ogrodzie. Znajduje się w nim plac zabaw dla dzieci, który ostatnio został wzbogacony o nowoczesny sprzęt zgodny z wymaganiami unijnymi.

Okazały budynek usytuowany jest w pieczołowicie pielęgnowanym ogrodzie. Znajduje się w nim plac zabaw dla dzieci, który ostatnio został wzbogacony o nowoczesny sprzęt zgodny z wymaganiami unijnymi. Jednym z atutów naszego przedszkola jest baza. Wiele starań uczyniono by dwie sale gimnastyczne i osiem dydaktycznych wyposażono w nowoczesny sprzęt sportowy, audiowizualny, meble, pomoce dydaktyczne.

We wszystkich salach dydaktycznych wymienione zostały okna. Tradycyjne firanki zastąpiono kolorowymi roletkami. Sukcesywnie w miarę pozyskiwanych środków finansowych wyremontowano ciągi komunikacyjne. Podłogę pokrywa kolorowy tarket, co sprawia, że nasze przedszkole jest wesołe i przyjazne. Niektóre dzieci nie chcą z niego wychodzić; odebrane przez rodziców bawią się w suchym basenie i na zjeżdżalni, umieszczonych na holu przedszkola.

Urządzono salę komputerową, gdzie dzieci uczą się korzystać z komputerów, poszerzają swoje doświadczenia plastyczne. W tak sprzyjających warunkach bawią się, uczą i odpoczywają nasi wychowankowie, otoczeni serdeczną opieką nauczycieli i pracowników obsługi.

<< Przedszkole Samorządowe nr 42 im. Św. Mikołaja   Przedszkole Samorządowe nr 35 >>

Przedszkole Samorządowe Nr 40 Kielce. Przedszkole istnieje od 1987 roku. Mgr Anna Pasternak.